Paroda „Visa tai ne sapnas: Adolfo Meko gyvenimas ir kūryba“

18:00 – Šeštadienis, 06.04.13 – 21:00 – Trečiadienis, 01.05.13

Visa tai ne sapnas: Adolfo Meko gyvenimas ir kūryba / All this is not a fantasy: the life and work of Adolfas Mekas 

APIE KĄ: Lietuvoje mažai žinomo JAV nepriklausomo kino atstovo Adolfo Meko (1925-2011) gyvenimo ir kūrybos retrospektyva. Adolfas Mekas labiau žinomas kaip avangardinio kino Amerikoje pionieriaus Jono Meko brolis. Tačiau svarbu žinoti, kad gyvenimo nelepintas Adolfas ne tik svariai prisidėjo prie Jono Meko kino filmų atsiradimo, dažnai buvo jų bendraautorius, kartu su broliu Jonu įkūrė vėliau įtakingu tapusį kino kritikos žurnalą „Film Culture“, tačiau buvo ir talentingas savarankiškas kūrėjas, kino režisierius, scenarijų autorius, taip pat vienas iš talentingiausių ir labiausiai gerbiamų, studentų mėgiamų Bardo koledžo (JAV) dėstytojų. Apie trisdešimt metų Adolfas Mekas ugdė ir įtakojo būsimus kino kūrėjus. 
Retrospektyvoje pristatoma gana plati, nedemonstruota Lietuvoje Adolfo Meko kūrybos ir veiklos skalė. Parodoje pristatoma foto paroda apie jo gyvenimą ir kūrybą – šeimos nuotraukos, profesinio gyvenimo akimirkos, kadrai iš kino filmų. 

Retrospektyvos rengėjas: JMVMC
Kuratoriai: Artūras Jevdokimovas, Kęstutis Šapoka
Retrospektyvos rėmėjai: JAV ambasada Lietuvoje
Partneriai: Re:Voir, Šiuolaikinio Meno Centras, Vilniaus Dailės Akademija, Kino teatras „Romuva“, Galerija 101, Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras, Klaipėdos Universitetas
Partneriai : Šiuolaikinio meno centras (Vilnius), Vilniaus dailės akademija, Vytauto Didžiojo universitetas (Kaunas), Galerija 101 (Kaunas), kino teatras „Romuva“ (Kaunas), Klaipėdos universiteto menų fakultetas (Klaipėda), KKC Parodų rūmai (Klaipėda).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *