Finansinikų konferencijos apie situaciją Lietuvoje apžvalga

Lietuvoje, artėjant 2020 metams, pasibaigė neseniai surengta šalies finansininkų konferencija, kurioje žymiausi Lietuvos finansinio sektoriaus atstovai aptarė susidariusią padėtį šiame sektoriuje.

Visi konferencijos dalyviai pastebėjo, kad nors situacija Lietuvos vartojimo kreditų rinkoje gerėja, ji vis dar išlieka problematiška ir priklausoma nuo bendros ekonominės padėties ne tik šalyje, bet ir pasaulyje. Būtent vartojimo ir greitųjų kreditų sektoriai buvo sutartinai įvardinti kaip keliantys didžiausią grėsmę Lietuvos finansiniam sektoriui ir bendrai šalies ekonomikai, jei pastarosios augimas sulėtėtų.

Tačiau nesant galimybei institucijoms aktyviai dalyvauti šio sektoriaus plėtroje, konferencijos dalyviai pastebėjo, kad įmanoma, jog pati rinka sutvarkys šią problemą. Buvo atkreiptas dėmesys į paskolas įsiskolinimams padengti, kurios mažina bendrąją greitųjų kreditų ir kitų paskolų palūkanų naštą namų ūkiams ir jų finansiniam stabilumui.

Žemiau pateikiame vieno iš konferencijos dalyvių komentaro santrauką. Komentaro esmė – paaiškinti susirinkusiems kas yra paskolų refinansavimas ir kodėl paskolos įsiskolinusiems asmenims yra išduodamos nepaisant tariamai akivaizdžių rizikų.

Paskolų refinansavimas: kas tai ir kodėl jį siūlo kreditoriai?

Greitieji kreditai paimami labai greitai, tad nieko keisto, kad žmonės kartais nevertina savo poreikių ir elgiasi impulsyviai. Tokiu atveju didelis kreditų kiekis gali būti sunkiai grąžinamas, kadangi sunkus susigaudyti skaičiuose, palūkanose, tuomet geriausias pasirinkimas yra paskolų refinansavimas, kuris suteikia galimybę be jokio vargo žingsnis po žingsnio grąžinti paskolas, tačiau tuo pačiu išvengti labai didelio diskomforto ir tuo pačiu neaprūpinti gyvenimo.

Paprasčiausiai paskolų refinansavimas yra sudaromas taip, kad žmogus galėtų tvarkingai grąžinti skolas, tačiau gyventų oriai.

Kas teikia refinansavimo paslaugas?

Paskolų refinansavimas yra teikiamas įmonių, kurios specializuojasi tokio tipo paslaugų teikime. Ką tai reiškia, kad jos sutikdamos bendradarbiauti su žmogumi prisiima jo visas skolas ir tuo pačiu jas apmoka. Taip pat sudaromas individualus grafikas, kada ir po kiek pinigai bus grąžinami. Tokios refinansuotojų paslaugos labai gelbėja tuomet, kai žmogus neturi finansinio raštingumo ir jam reikalinga pagalba, kuri padeda kur kas paprasčiau susitvarkyti su piniginiais niuansais.

Kadangi refinansavimo paslaugas teikia gana daug įmonių – siūlome neskubėti rinktis. Palyginkite bent jau kelias, kol galiausiai rasite tą, kuri atitinka Jūsų poreikius.

Kodėl paskolos įsiskolinusiems yra gerai?

Žinoma, kol vieni džiaugiasi, kad tokio tipo paslaugos yra labai puikus būdas susitvarkyti su finansiniais sunkumais, tuo tarpu kiti teigia, kad papildomi procentai už paslaugą sukels dar daugiau problemų. Nepamirškite, kad dažniausiai susikaupus skoloms jos būna perduodamos antstoliams, tad skolos labai auga ir galiausiai tenka mokėti kur kas daugiau. Tuo tarpu paskolos įsiskolinusiems gana pigios, taip pat jie suteikia galimybę lanksčiai išsimokėti skolas. Tai reiškia, kad tikrai nereikės atiduoti visų pinigų, sudaromas ir suderinamas palankus grafikas būtent skolininkui. Kadangi skirtingos įmonės teikia paslaugas skirtingomis sąlygomis – detalumas šiuo atveju yra ypač svarbus.

Paskolos įsiskolinusiems asmenims yra geriausias būdas susitvarkyti su finansiniais nesklandumais. Siūlome nevargti pačiam, kai su specialistais viskas bus kur kas paprasčiau ir tuo pačiu galėsite po truputį grąžinti skolas, tačiau visiškai apie tai negalvoti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *