Eglės Sirtautaitės tapybos darbų parodos atidarymas

Egle Sirtautaite gimė 1989 m. Josvainiuose, Kedainių rajone. Mokėsi Kėdainių Šviesiojoje gimnazijoje. Nuo 2002 m. pradėjo lankyti Kėdainių Dailės mokyklą ir joje 2004 m. surengė savo pirmąja personalinę parodą, kuria sudarė devyni paveikslai ant kartono plokščių. Paveiksluose vyravo juoda, ruda, tamsiai žalia spalvos.
2006 m. surengė antrąją parodą “ Liusi čiuožia“ Kėdainių šviesiojoje gimnazijoje, bei mini parodėlę Kėdainių jaunimo inspekcijoje.
„Liusi čiuožia“ L. S. Černiauskaites pjesė, pagal kurią Valstybiniame jaunimo teatre buvo pastatytas spektaklis. Tema-šiolaikinio jaunimo problemos. Perskaičiau apie jį „Mūzų malune“ ir sužavėjo pavadinimas, dviejais žodžiais sugebėta pasakyti tiek daug, tad ir pasiskolinau, suradau sau artimą prasmę.
Paveikslų serijoje Liusės čiuožimą simbolizuoja ne tai, kas iš kart šauna į galvą, ne pačiūžos, ne ledas ar čiuožimo takelis, bet iškraipytos merginos figūros, kurių viena kūno dalis pavaizduota realistiškai, o kitos simboliškai, paryškinant nesvarumą, netikrumą, nepasitikėjimą supančia aplinka (čiuožiant bet kada galima nugriūti, nežinant nei kur, nei kaip skausmingai), apgaulingą, iškreiptą, nepastovų lengvumą.
Visur įsiterpentys kvadratai sudarydami kontrastą simbolizuoja ribas, uždarumą, nepaslankų tvirtumą.
Šiai paveikslų serijai didžiausia įtaka padarė dailininkės Akvilės Zavišaitės pastelės.
Kita šios parodos dalį sudaro man svarbių žmonių portretai, jie simbolizuoja mano pomėgius: Ronaldinho, Beckhem – futbolą, T.Beard-krepšinį, Gytis Ivanauskas- teatrą.
Pastarajame portrete sutelpa mano dabartinis požiūris į dailę: raudonai, baltų kvadratų žaismas-kūryba, pats portretas-siekimas realizmo. 
Parodos kuratorius Dovydas Sirtautas ir Fluxus ministerija .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *